Stoliki kawowe dawniej można było uznać za niezbędny element wyposażenia salonu. Niestety, coraz częściej odchodzimy od ich użytkowania. Zadowalamy się niewielkim podręcznym stolikiem lub podejmujemy gości przy dużym stole, nie wiedząc nawet, jak wygodnie byłoby skorzystać z tego niedocenianego mebla. W jaki sposób może się on przydać także osobom, które nie organizują popołudniowych herbatek?
Nawet jeśli goście rzadko pojawiają się w naszym domu, warto posiadać stolik kawowy chociażby na te niezbyt częste wizyty - jest on bowiem niezmiernie wygodny w użytkowaniu. Na co dzień zwykle zmienia się w podręczny stolik do wszystkiego - od książki poprzez okulary, pilota od telewizora po biurko do pracy. Podręczny i wygodny, w momencie organizacji większej imprezy staje się niezastąpiony. Możemy odstawić go na bok i ustawić przekąski oraz napoje, przyda się także jako stojak na głośniki. Jeśli nie chcemy wykorzystywać go nadmiernie, może przejąć rolę dekoracyjną - kwiaty, lampy czy inne akcesoria będą w ten sposób dodatkowo wyeksponowane. Niewielki stolik kawowy to także możliwość podzielenia imprezy na poszczególne etapy; po obiedzie lub kolacji możemy podać na nim kawę lub zimne napoje i tym samym dać sygnał do odejścia od stołu.
Wszystkim niedowiarkom polecamy wizytę w salonie meblowym lub przejrzenie kilku stron internetowych - na widok najnowszych trendów oczy wychodzą na wierzch. Stolik do kawy może stać się niemal dziełem sztuki nowoczesnej i sprawić, że salon nabierze klasy i stylu. Nowoczesne stoliki kawowe będą zaskakiwały kształtem, materiałem i kolorem - to meble, obok których nie sposób przejść obojętnie. A co z miłośnikami klasyki? Również oni mogą wybrać spośród tradycyjnych drewnianych stolików kawowych - ich proste wykończenie z pewnością wpasuje się w niemal każdy styl. Dla bardziej wymagających użytkowników świetnie sprawdzą się także ławy do salonu, które z powodzeniem można wykorzystywać zarówno jako systemy przechowywania, jak i akcesoria do dekoracji salonu.